Özgeçmiş

Merhaba hoş geldin !

Ben Tuba DADAŞOĞLU.

Lisans eğitimimi Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladım. Eğitim sürecimde ise; Amerika’ da yer alan New York Üniversitesi’nde ‘’Current Trends in Psychology’’ hakkında yoğunlaştırılmış eğitim ve araştırma grubunda yer aldım. Hemen ardından Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans sürecimi tamamladım.

Yaklaşık 2 yıldır Youtube kanalımda düzenli olarak; hayata, ilişkilere ve en önemlisi psikolojiye dair birçok sohbetler mevcut. Amacım ise; birçok kişiye ulaşıp psikolojiye dair ön yargıları kırmak ve bilmenin gücünü birlikte görmek. Çünkü insan bilmediğinden korkar, kaygılanır, adım atamaz, ne yapacağını bilemez. Fakat bilirse ve eyleme dökerse aslında birçok noktada çıkamayacağını zannettiği durumlardan çok kolay ve bilinçli bir şekilde üzerinden geçmesi mümkündür.

Bardağın boş tarafından görmek kolay fakat dolu tarafını görmek zor…

Paylaşımlarım ile birlikte bardağın dolu tarafını görebileceğimiz bakış açısını kazanmayı, kişilerin önce kendisini sonra diğerlerini tanımanın önemini, kendilerini sevebilmeyi, haklarını korumanın önemini ve en önemlisi hayata ve ilişkilere dair farkındalığımızı arttırmayı kendimde ilke edindim.